Загуби за Юве, Милан и Наполи на старта

| от chronicle.bg |

Ювентус стартира защитата на титлата си с изключително изненадваща загуба с 0:1 от Удинезе на свой терен. „Бианконерите“ не спираха да атакуват през почти пълните 90 минути, но Сирил Теру препарира Буфон 12 минути преди края.

Фиорентина се справи без проблеми с похарчилия десетки милиони през лятото Милан, след като стигна до победа с 2:0 у дома с голове на Маркош Алонсо и Йосип Иличич от дузпа.

Наполи също изненадващо загуби на старта, след като допусна обрат от 1:0 до 1:2 като гост на Сасуоло.

От грандовете единствено Интер постигна победа в неделния ден, след като новото попълнение Стеван Йоветич спаси „нерадзурите“ с гол в добавеното време у дома срещу Аталанта.

Ивайло Чочев поигра само половин час, след което бе сменен при минималния успех за „орлите“ с 1:0 над Дженоа у дома.

Така, след края на първия кръг в Серия „А“, смятаните за фаворити за титлата Юве и Рома, който направи 1:1 с Верона в събота, са в долната част на класирането, а на върха е Сампдория след убедителната си победа с 5:2 над новака Карпи.