Ван Гаал: Шампиони сме!

Следващият шампион на Англия ще бъде Манчестър Юнайтед. Шокиращото изказване направи не кой да е, а мениджърът на „червените дяволи“ Луис ван Гаал.

След вчерашното равенство 2:2 като гост на Уест Бромич Албиън, дошло с изравнително попадение на Дейли Блинд три минути преди края на срещата, Юнайтед вече изостава на 10 точки от лидера Челси. „Сините“ имат актив от 22 т., постигнат от седем победи и едно равенство като гост на Манчестър Сити.

„Наречете ме арогентен, ако желаете! Но съм го правил и преди“, изцепи се холандският треньор.

И това е точно така. Ето и доказателствата – през сезон 1998/99 Барселона е на 10-о място след първите 14 кръга. Каталунците финишират като шампиони. През сезон 2008/09 АЗ Алкмаар е четвърти след първите 11 кръга, но на края на първенството е на върха. През сезон 2009/10 пък Байерн буксува сериозно в Германия при старта на Ван Гаал в Бундеслигата. Баварците са седми след 13 мача. Финишът обаче е зашеметяващ – титла, Купа на Германия и финал в Шампионската лига.

Дали Ван Гаал ще успее отново? Ще се види още в следващите два мача, когато Юнайтед приема Челси (26 октомври) и гостува на градския си съперник Сити (2 ноември). / News7