В страхотна битка България загуби от Русия с 3:2 гейма

| от |

Отборът на Русия победи драматично България с 3:2 (20:25, 23:25, 25:20, 25:23, 15:11) в последния мач от група „С“ на световното първенство по волейбол в Полша. В зала „Ерго Арена“ в Гданск възпитаниците на Пламен Константинов изпуснаха преднина от два гейма и допуснаха да се стигне до тайбрек, в който отстъпиха с 11:15.

В средата на първия гейм централният ни блокировач Виктор Йосифов се контузи и след направения преглед стана ясно, че е с изкълчен глезен. Това накара българският селекционер Пламен Константинов да предприеме непривична рокада, като пусна в игра Данаил Милушев в центъра. Това се наложи тъй като селекционерът Константинов рескува и за този мача остави извън групата третия централен блокировач Светослав Гоцев. На втората техническа пауза при резултат 16:15 за България централният блокировач бе изведен от зала „Ерго Арена“ в Гданск, за да му се направи обстоен преглед.
класиране

Първоначалният преглед установи изкълчване на глезена, съобщи представителят на телевизия Диема, като от българския щаб се надяват контузията на Йосифов да не е сериозна и да отшуми по-бързо.

Българските национали завършват на трето място в първата предварителна фаза с актив от 10 точки, докато олимпийските шампиони не допуснаха нито една загуба и са на върха в групата.

От група „С“ в следващата фаза се класираха Русия, Канада, България и Китай.

България продължава напред, като ще играе в група “F” заедно с отборите от нашата група – Русия, Канада и Китай, както и отборите на Бразилия, Куба, Финландия и Германия.

Коментарите са изключени за В страхотна битка България загуби от Русия с 3:2 гейма