Цветана Пиронкова победи Аника Бек с 6-7 6-3 6-2 на #RollandGarros

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на „Ролан Гарос“.

pironkova Пиронкова

42-ата в световната ранглиста Пиронкова победи Агерманката Аника Бек с 6:7, 6:3, 6:2 на старта на надпреварата.

Двубоят започна равностойно, като двете тенисистки бяха много стабилни на сервис и никоя от тях не успя да пробие съперничката си, а Бек измъкна тайбрека със 7-5. Цвети заигра по-силно във втората част и след три пробива успя да изравни резултата. Решаващият сет започна с размяна на няколко пробива, преди Пиронкова да се стабилизира и да вземе няколко поредни гейма, за затвори мача след малко над 2 часа и половина игра.

Пиронкова си осигури 42,000 евро от наградния фонд и 70 точки за ранглистата. Следващата противничка на Цветана по всяка вероятност ще е Мария Шарапова, стига рускинята да не допусне изненада в мача си срещу Ксения Первак, който ще се играе в понеделник от 12:00 ч. българско време.

Коментарите са изключени за Цветана Пиронкова победи Аника Бек с 6-7 6-3 6-2 на #RollandGarros