Тотнъм и Манчестър Юнайтед завършиха наравно в мач от Висшата лига

Отборите на Тотнъм и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 0:0 в първия мач от 19-ия кръг на Висшата лига.

„Червените дяволи” имаха осезаемо предимство през първата част, но Мата нацели гредата, попадение на Джоунс беше отменено заради засада, а ван Перси пропусна сам срещу Уго Лорис. В 23-ата минута гостите като по чудо не поведоха. Мата изпълни перфектно пряк свободен удар, топката рикошира в гредата, а впоследствие Кирикеш изчисти от голлинията и попречи на Ван Перси да направи голова добавка. Малко след това се стигна до ново разбъркване в наказателното поле на Тотнъм, при което Фил Джоунс нанесе удар с глава, Вертонген изчисти акробатично. Топката бе преминала голлинията, но страничният рефер вдигна флага си за засада на Джоунс – решение, което бе правилно.

След почивката Юнайтед рядко създаваше смислени атаки и „шпорите” бяха по-инициативни, но Де Хеа се отличи с добри намеси. В 82-та минута Мейсън пропусна златна възможност след превъзходен пас на Кейн.
Манчестър Юнайтед събра 36 точки на третото място, докато Тотнъм е шести с 31 точки .

За Манчестър Юнайтед това е шесто равенство за сезона, като преди останалите мачове от кръга отборът изостава с 9 точки от лидера Челси.
Тотнъм регистрира четвъртото си равенство в кампанията, като отборът е на шесто място в подреждането.

Коментарите са изключени за Тотнъм и Манчестър Юнайтед завършиха наравно в мач от Висшата лига