Стоук приближи Моуриньо до уволнението

| от chronicle.bg |

Челси последва Арсенал и отпадна от турнира за Купата на лигата. „Сините” от Лондон загубиха гостуването си на Стоук Сити с 5:6 след изпълнения на дузпи (1:1 в редовното време и продълженията), а решаващият пропуск от бялата точка направи Еден Азар.

Диего Коща се контузи през първата част и бе заменен от Лоик Реми, който се оказа спасител за лондончани, но само в редовното време.

Джонатън Уолтърс изведе „грънчарите” напред в резултата малко след почивката, а резервата Лоик Реми спаси Челси в добавеното време, отбелязвайки след разбъркване в наказателното поле на Стоук.

Три минути след началото на продълженията, Челси остана с човек повече на терена, след като Фил Бардсли бе изгонен за втори жълт картон. Въпреки това, „сините” не успяха да вземат до победата в рамките на 120-те минути и се стигна до дузпи.

Там, „грънчарите” се оказаха по-точни и отбелязаха и петте си дузпи, а Еден Азар пропусна последната за Челси и прати Стоук на 1/4-финалите.

Така, Жозе Моуриньо не успя да изпълни ултиматумът, за който се говори, че му е поставен – четири победи в четири мача.

Евертън също премина през дузпите, за да се добере до 1/4-финалите. „Карамелите” победиха Норич с 5:4. Редовното време и продълженията завършиха при резултат 1:1.

Себастиан Басонг откри за „канарчетата” шест минути след началото на втората част, а 17 по-късно Леон Озман изравни. При дузпите, Уес Хулахан и Нейтън Редмънд пропуснаха за Норич, докато Деулофеу, Баркли, Лукаку и Гибсън бяха точни за „карамелите”.

Хъл отстрани Лестър също след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши при резултат 0:0, а точно 10 минути след началото на първото продължение, Рияд Марес откри за гостите. Абел Ернандес обаче изравни в самия край на продължението.

При дузпите, голмайстора за „лисиците” – Рияд Марес – пропусна първия изстрел от бялата точка. Последваха девет точни изпълнения и „тигрите” продължават към 1/4-финалите след общ резултат от 6:5.