| от |

На стадион „Арена Пернамбуко” в Ресифе футболистите на Италия загубиха с 0:1 от Коста Рика, втори мач в група D. Голмайстор стана Брайън Руис в 45-ата минута. Топката се удари в напречната греда и тупна зад голлинията. За втори път на Мондиала беше използвана техниката „голлиния“, която също потвърди редовността на попадението.

Така Коста Рика с шест точки се класира за осминафиналите на Мондиала, вторият участник ще се определи между отборите на Италия и Уругвай, докато англичаните отпадат от световните финали.

10492264_907659862583195_7904816992371081884_n

Селекционерът на Италия Чезаре Прандели остана изключително разочарован от изненадващото поражение от Коста Рика с 0:1 в среща от група „D” на Мондиал 2014 в Бразилия. След поражението „скуадра адзура” има само три точки в актива и ще се бори с Уругвай в последния си мач за класиране на осминафиналите.

„Загубихме, защото Коста Рика игра доста по-агресивно и със страст. Знаехме, че това е трудна група и сега ще трябва за заложим класирането си на карта в последния мач срещу Уругвай. Смятахме, че сме намери трети полузащитник, но така и не заиграхме с такъв. Ако бяхме вкарали, тогава мачът можеше да отиде и в друга посока, но заслужено загубихме. Не зная дали сме подценили противника, това би било страхотна грешка. Играчите тичаха здраво и в тези условия им беше много трудно”, сподели специалистът след мача.

„Имахме план, но Коста Рика съобрази, че може да скъси дистанцията до нашите играчи и така сведе до минимум пространствата, в които трябваше да минават пасовете ни. Дали ни е страх? Не, просто трябва да се възстановим“, допълни Прандели.

Селекционерът на Коста Рика Хосе Луис Пинто бе на седмото небе от щастие след историческия успех над Италия с 1:0, класирал тима му за 1/8-финалите на Мондиал 2014.

„Това беше голям мач. Мисля, че си заслужихме успеха. Голът дойде в най-точния момент. След мача благодарих на Бог. Все пак не е изобщо лесно да се изправиш срещу Италия. Но защитата ни беше великолепна. Безгрешна. Всички момчета бяха брилянтни. Трябва сега да се насладят на успеха си.“

„Срещу Англия излизаме с мисълта да запазим първото място в групата. Няма да е лесно – съперникът ни отпадна, но ще иска да постигне поне една победа на Мондиала. Този успех е за всички наши фенове, за тези по трибуните, за тези вкъщи. Искаме да стигнем далеч на първенството, но за да стане това трябва да запазим спокойствие“, заяви Пинто.

На стадион „Арена Фонте Нова“ в Салвадор Франция победи Швейцария с 5:2. Французите поведоха с 5:0 след голове на Жиру, Матуиди, Валбуена, Бензема и Сисоко. В 32-ата минута Карим Бензема пропусна да отбележи дузпа. В края на мача Швейцарците върнаха два гола чрез Джемайли и Джака. В последните секунди Карим Бензема отбеляза шести гол за „петлите“, но реферът беше свирил край на мача.

Селекционерът на Франция Дидие Дешан не скри задоволството си от представянето на тима след успеха на Швейцария.

След двубоя от група Е на турнира пред „Футбол Италия“ селекционерът на Франция Дидие Дешан каза, че и в най-смелите си очаквания не си е представял успех над Швейцария с 5:2. Той допълни, че отборът продължава с идеалното си представяне на турнира в Бразилия и това не може да не го радва.

Дешан побърза да уточни, че двата успеха в групата все още не са класирали тима му за плейофите, но отборът има отлични шансове да продължи.
Селекционерът на Франция бе категоричен, че отборът му не е основен фаворит за титлата в Бразилия, тъй като има още твърде много класни тимове, които са с претенции за нещо голямо на турнира.

Селекционерът на националния отбор по футбол на Швейцария Отмар Хицфелд бе крайно разочарован след загубата на отбора си от Франция.

След двубоя от група Е на турнира селекционерът на Швейцария Отмар Хицфелд коментира пред„Футбол Италия“, че това е черен ден за отбора на Швейцария. Специалистът анализира, че французите са „убили“ съперника си рано, вкарвайки два гола в първите 15 минути. Селекционерът призна, че отборът му се е представил далеч под възможностите си.
Хицфелд анализира, че след ранните два гола за Франция е било много трудно на играчите му да се върнат в мача. Той допълни, че французите са се възползвали от грешките на Швейцария и са показали, че в момента си много силен тим.

Селекционерът на Швейцария каза още, че отборът запазва добри шансове за класиране за плейофите.
Хицфелд каза още, че предстои двубоят с Франция внимателно да бъде анализиран, за да бъдат изчистени прекалено многото допуснати грешки.

Отборът на Еквадор победи Хондурас с 2:1 в мач от втория кръг в груповата фаза на Световното първенство по футбол в Бразилия. Двубоят, който се изигра в Коритиба, бе от група Е на шампионата.
С гол на Карлос Костли в 31-ата минута Хондурас поведе в резултата.

Три минути по-късно Енер Валенсия изравни. В 65-тата минута с втория си гол в мача и трети на турнира Валенсия донесе успеха за Еквадор.
В последните мачове от групата Хондурас играе с Швейцария, а Еквадор с Франция.

Коментарите са изключени за СП ден 9: Коста Рика излезе суха от групата на смъртта, Франция впечатли с 5:2 над Швейцария