СП ден 8: Уругвай засили Англия към самолета, Колумбия надви Кот д’Ивоар

На стадион „Насионал Мане Гаринча“ в столицата Бразилия Колумбия победи Кот д`Ивоар с 2:1. След нулево равенство на полувремето, Колумбия поведе с два гола на Хамес Родригес в 64-ата и резервата Хуан Кинтеро в 70-ата минута. Голмайстор за африканците стана Жервиньо, който в 74-ата минута със самостоятелна акция отбеляза гол във вратата на Давид Оспина.

Така Колумбия след две победи се класира за осминафиналите на Мондиала в Бразилия. Футболистите на Кот д`Ивоар с три точки все още имат шансове за излизане от групата, ако в последния мач победят Гърция.

Селекционерът на Колумбия Хосе Пекерман остана изключително доволен от успеха на отбора над Кот Д’Ивоар с 2:1. Победата почти гарантира участие на тима в елиминационната фаза на Световното първенство в Бразилия.

„За да победим се потрудихме доста. Постигаме задачите си поетапно, щастлив съм от това. Успехите ни обединяват, а това може да ни докара още добри резултати. Много съм доволен от мъжеството на момчетата, защото те постигнаха успех над силен противник“, заяви Пекерман.

„Ние сме длъжни да играем за победа във всеки мач. Не може да си позволим да играем разконцентрирано, все пак това е Световно първенство. Нашето участие дава много на колумбийския футбол“, допълни специалистът.

На стадион „Арена Сао Пауло“ Уругвай победи Англия с 2:1 в мач от група D на Мондиала в Бразилия. Голмайстор за Уругвай стана играещият в Ливърпул нападател на уругвайците Луис Суарес в 39-ата и 85-ата минута.

Голът за англичаните отбеляза Уейн Рууни в 75-ата минута, като това беше негово първо попадение на световни първенства.

След този мач Италия, Коста Рика и Уругвай имат по три точки, Англия е с нула точки от два мача. Утре е двубоят Италия – Коста Рика.

Селекционерът на националния отбор по футбол на Англия Рой Ходжсън заяви след втората загуба на отбора си на Световното първенство в Бразилия, че няма намерение да подава оставка.

След двубоя пред сайта на ФИФА селекционерът на Англия Рой Ходжсън каза, че е крайно разочарован от случилото се срещу Уругвай, но няма да подава оставка.
Той допълни, че ако от Футболната асоциация на Англия решат да го освободят, е готов да си тръгне.
Ходжсън коментира, че въпреки загубата е доволен от начина, по който футболистите му са се опитали да си свършат работата на терена.

Селекционерът на националния отбор по футбол на Уругвай Оскар Табарес не спести похвали за представянето на тима си след двубоя срещу Англия.

10487511_907020775980437_596538850346555504_n

След двубоя в Сао Пауло пред „Спорт Сегодня“ специалистът заяви, че играчите му са били подготвени да противодействат на нападателите на Англия, като задачата е била съперниковите футболисти да не получават много свободни пространства. Табарес отбеляза, че футболистите му са изпълнили плана почти перфектно.
Селекционерът на Уругвай отбеляза характера, който са показали играчите му до последната секунда.
Табарес каза, че отборът е изиграл на ниво всички 90 минути, като точно това иска да вижда от футболистите си. Той отбеляза, че ако успеят да правят това във всеки мач играчите му, Уругвай ще е фаворит за титлата на Световното първенство.

Селекционерът на Уругвай обяви, че успехът срещу Англия е исторически, тъй като от доста време отборът му не е успявал да победи тим от Европа на Световно първенство.
Оскар Табарес похвали отбора на Англия, определяйки го като „прекрасен и много силен“.
Специалистът не пропусна да отдели специално внимание на героя на двубоя Луис Луарес, който вкара двата гола за Уругвай.
Той каза, че всички в отбора много го обичат, тъй като е страхотен човек и голяма личност.
Оскар Табарес добави, че Суарес е ключова фигура в отбора и от неговото представяне до голяма степен зависи и представянето на целия тим.

Капитанът на националния отбор по футбол на Англия Стивън Джерард заяви пред сайта на клубния си тим Ливърпул, че Англия има минимални и най-вече само математически шансове да се класира за плейофната фаза на Световната първенство.
След първите си два мача в група D на Световното първенство Англия е с две загуби.
Джерард добави, че ситуацията е изключително сложна и отборът е зависим и от резултатите на останалите тимове.
Полузащитникът добави, че не иска да бяга от отговорност и пое своята вината за загубите.
Стивън Джерард анализира, че тимът е показал слаба игра в защита и в двата си мача на турнира.
Футболистът добави, че представянето на отбора не може да се нарече провал, тъй като отборът не е показал лош футбол. Джерард каза, че е имало много позитивни неща в играта.

Отборите на Япония и Гърция завършиха 0:0 в мач от група С на Световното първенство по футбол. Двубоят се изигра в Натал.
Двата тима спечелиха първата си точка в групата на турнира. В група С са и тимовете на Колумбия и Кот дИвоар.
Отборът на Гърция игра от 38-ата минута с 10 души след като Константинос Кацуранис получи втори жълт и червен картон. Кацуранис получи първото си официално предупреждение в мача в 27-ата минута.
Равенството класира отбора на Колумбия за плейофите на турнира в Бразилия.
В последните мачове в групата, на 24 юни играят Япония – Колумбия и Гърция – Кот дИвоар.

Селекционерът на Гърция Фернандо Сантош заяви след равенството на тима си срещу Япония, че ако отборът му не е трябвало да играе от 38-ата минута с десет души, е щял да победи.

След двубоя пред A Bola селекционерът на Гърция Фернандо Сантош бе категоричен, че изгонването на Кацуранис е бил ключовият момент в мача.
Той заяви, че на почивката е казал на футболистите си, че трябва да се борят с още повече енергия и в защита тимът е бил перфектен.

В атака отборът е опитвал да използва бързината на Салпингидис, като задачата му е била много тежка.
Фернандо Сантош каза още, че футболистите му заслужават само поздравления за представянето си и за вложените усилия особено след почивката.

Селекционерът на Япония Алберто Дзакерони не скри разочарованието си след равенството на отбора си с Гърция на Световното първенство.

След двубоя пред A Bola Алберто Дзакерони каза, че резултатът е разочароващ, като изрази надежда, че в третия си мач в групата, срещу Колумбия, отборът ще постигна победа.
Дзакерони бе категоричен, че играчите му са имали превъзходство през целия мач срещу Гърция, но не са се възползвали от положенията си.
Специалистът добави, че отборът му е трябвало да действа още по-агресивно в атака. Той е изисквал от футболистите си да играят на скорост, от което е страдала точността при завършването на атаките.

Коментарите са изключени за СП ден 8: Уругвай засили Англия към самолета, Колумбия надви Кот д’Ивоар