Слаб Юнайтед не успя да победи и Съндърланд

| от |

Лошият старт на сезона за Манчестър Юнайтед продължи и при гостуването на Съндърланд, където „червените дяволи“ се представиха много слабо и стигнаха само до равенство 1:1.

Робин ван Перси се завърна в титулярния състав на Юнайтед, за да партнира на Уейн Рууни в атака, но това не помогна и отборът на Луис ван Гаал отново изглеждаше доста слаб. „Черните котки“ натиснаха в първите минути, но все пак гостите откриха резултата чрез Хуан Мата, който се разписа на празна врата след асистенция на Антонио Валенсия. 13 минути по-късно Джак Родуел изравни с глава след центриране от корнер на Себастиан Ларсон.

След почивката „червените дяволи“ пробваха да наложат натиск, но отново бяха неубедителни и не стигнаха до чисти голови положения. В 62-та минута Ашли Йънг получи спорен картон за симулация в наказателното поле, като това бе последното интересно действие в мача. По този начин Юнайтед има само една точка след първите си два мача, докато Съндърланд записа второ поредно равенство. /БГНЕС