Сити с класика на ходом срещу УБА

| от chronicle.bg |

Манчестър Сити започна силно сезона във Висшата лига. „Гражданите” победиха с 3:0 Уест Бромич Албиън на „Дъ Хоутърнс” без да си дават много зор.

Яя Туре отбеляза два гола за гостите още през първата част, а малко след почивката Венсан Компани добави красив гол с глава след центриране от корнер на Давид Силва и оформи крайния резултат.

Рахийм Стърлинг направи дебют за „гражданите” във Висшата лига и можеше да се разпише през първата част, но останал сам срещу вратаря на УБА, стреля право в него.

В края на срещата Майк Дийн можеше да отсъди и дузпа в полза на Сити за нарушение на Якоб срещу Силва, но реферът подмина ситуацията.

Във втория кръг Манчестър Сити посреща Челси на „Етихад”, докато Уест Бром е гост на новака Уотфорд.