Шоу на Мемфис донесе победата за Юнайтед срещу Брюж

| от chronicle.bg |

Мемфис Депай най-после доказа защо бяха платени 27 млн. евро за него през лятото.

Холандското крило отбеляза два гола и асистира за третия гол на Маруан Фелайни при победата на Манчестър Юнайтед с 3:1 над Брюж в първия плейоф за влизане в групите на Шампионската лига, игран на „Олд Трафорд”.

Двубоят не започна добре за Юнайтед, след като Майкъл Карик си отбеляза нелеп автогол още в осмата минута, след като се опита да изчисти едно центриране от свободен удар.

Пет по-късно обаче Мемфис изравни с дебютното си попадение за „червените дяволи” след прекрасна солова акция. Точно преди почивката нов гол на крилото, дори по-красив от първия, обърна двубоя в полза на Юнайтед.

През втората част домакини имаха възможности за още голове, но стигнаха само до 3:1, благодарение на появилият се като резерва Маруан Фелайни в заключителните секунди на двубоя.

Гостите изиграха последните 10 минути с човек по-малко, след като Брандън Мекеле получи втори жълт картон.

Мъри Стоилов и неговият Астана също тръгнаха с победа след 1:0 над АПОЕЛ у дома. Валери Божинов остана само 54 минути на терена за Партизан при загубата с 0:1 като гост на БАТЕ.

Георги Миланов пък се появи като резерва и поигра 10-ина минути при загубата с 1:2 на ЦСКА (Москва) като гост на Спортинг (Лисабон). В последния мач от тази вечер Лацио победи Байер (Леверкузен) с минималното 1:0.