Шок за Манчестър. Реал и ПСЖ взеха лесни победи

| от chronicle.bg |

Ювентус спечели срещу Манчестър Сити на старта на Шампионската лига и напомни за силното си представяне през миналия сезон, когато стигна до финала. Италианците обърнаха мача и взеха първата си победа в кампанията с 2:1. Лидерите във Висшата лига поведоха с 65 минута с гол на Киелини, но Манджукич и Мората вкараха по едно попадение за победата.

Пак в група D Севиля не допуска изненади у дома срещу Борусия Мьонхенгладбах и взе трите точки с 3:0.

ПСВ Айндховен пък се оказа твърде силен домакин за Манчестър Юнайтед и също спечели с 2:1. ПСВ също успя да обърне срещата, въпреки че Депай изведе гостите напред, но още в края на първото полувреме Морено изравни. В 57 минута Нарсин вкара с глава победния гол за ПСВ.

Така двата клуба от Манчестър влизат в историята със загуби в Шампионската лига в един и същи ден – нещо, което не се беше случвало досега. Уейн Рууни не игра за Юнайтед, а Люк Шоу получи тежка контузия, което допълнително увеличи проблемите на Луис ван Гаал.

В другите срещи на старта на Шампионската лига нямаше изненади. Реал спечели с 4:0 срещу Шахтьор, като Роналдо вкара хеттрик. Резултатът беше открит от Бензема, след почивката съдията даде две дузпи, които Роналдо вкара и по-късно записа точна добавка, след като вратарят на Шахтьор Пятов отби удара на Марсело.

За Роналдо това е втори пореден мач с три или повече гола, след като в събота вкара пет за победата с 6:0 срещу Еспаньол в шампионата на Испания. Португалецът вече има 80 попадения в Шампионската лига – с три пред Лионел Меси. Барселона гостува на Рома в дербито в сряда вечерта.

Пари Сен Жермен също не срещна трудности у дома срещу шведския Малмьо и спечели с 2:0.

Астана на Мъри Стоилов загуби с 0:2 като гост на Бенфика, а също в група С Атлетико Мадрид изненада със същия резултат Галатасарай в Истанбул.