Седма олимпийска титла за Оле Ейнар Бьорндален

| от |

Оле Ейнар Бьорндален от Норвегия спечели олимпийската титла по биатлон в спринта на 10 километра за мъже на 22-е зимни олимпийски игри в Сочи. Среброто заслужи Доминик Ландертингер от Австрия, а трети остана Ярослав Соукуп от Чехия. Красимир Анев се нареди 49-и, а Владимир Илиев – 60-и.

1

Това е седма олимпийска титла за Оле Ейнар Бьорндален. Бьорндален, за който това е 6-то участие на Олимпийски игри измина дистанцията 24:33.5 мин., като направи само една грешка в стрелбата. След норвежеца се нареди австриецът Доминик Лагентингер, който завърши на 1,3 сек. зад победителя. Третото място пък заслужи Ярослав Сукуп (Чех), който финишира за 24:39.2.

Българите се представиха под очакванията, като най-добре класиралият се наш биатлонист бе Красимир Анев. С 3 допуснати грешки в стрелбата той остана на 49-та позиция на 1:54.5 мин. зад победителя. Владимир Илиев завърши на 60-та позиция, а Михаил Клечеров и Иван Златев останаха съответно на 70-о и 76-о място. Краси Анев и Мишо Клечеров ще стартират в преследването, което ще се проведе в понеделник – 10 февруари. Програмата на българите може да видите тук

Шефът на федерацията по биатлон Екатерина Дафовска каза пред БНТ: „Има леко разочарование. Много жалко, че направиха толкова лоша стрелба в най-важното състезание. Това го отдавам на напрежение. Нямаше вятър, защото флагчетата не помръдваше. Пожелавам им в следващите дисциплини да имат по-голям успех“, заяви Екатерина Дафовска от Сочи.