Русия и Бразилия са без загубен гейм на световното по волейбол

Русия се наложи с 3:0 (25:22, 25:15, 25:15) над Египет в мач от световното първенство по волейбол в Полша. С този успех руснаците се изкачи начело на временното класиране в група С, в която и и тимът на България, който вчера загуби от Канада с 2:3. Воденият от Андрей Воронков отбор е равен по точки с Китай, но до момента не е губил дори един гейм на финалите. Нашите волейболисти пък са на трето място. Руснаците спечелиха мача срещу Египет предимно благодарение на страхотната си блокада и силния сервис.

Бразилия пък е вторият отбор на световното първенство, който все още няма загубен гейм след двата си мача. Защитаващите титлата си южноамериканци се наложиха с 3:0 (25:18, 25:10, 25:17) над Тунис и оглавиха еднолично група В, след като вторият Финландия спечели само две точки при победата си с тайбрек срещу Република Корея.

Ето и резултатите от вчера, 3 септември:

Група B
Куба – Германия 0:3 (16:25, 21:25, 19:25)
Финландия – Република Корея 3:0 (25:22, 26:24, 25:15)
Тунис – Бразилия 0:3 (18:25, 10:25, 17:25)

Група С
България – Канада 2:3 (25:17, 17:25, 25:20, 24:26, 8:15)
Мексико – Китай 1:3 (25:20, 19:25, 20:25, 20:25)
Египет – Русия 0:3 (22:25, 15:25, 15:25)

6. Мексико 2 0 2 1:6 0

Коментарите са изключени за Русия и Бразилия са без загубен гейм на световното по волейбол