Победи за Ноле и Чилич, предстои Серина – Винъс

| от chronicle.bg |

Новак Джокович игра на приливи и отливи, загуби първи сет в тазгодишното издание на US Open, но не допусна изненада и се класира за четвъртфиналите на турнира след победа с 6-3 4-6 6-4 6-3 над Роберто Баутиста Агут и в следващата фаза ще се изправи срещу друг испанец – Фелисиано Лопес.

Ноле направи доста непредизвикани грешки (общо 37 в мача) и трябваше да преодолява миникриза в представянето си във втория сет, задълбочена от мощния форхенд и дълбоките ретури на 23-ия в световната ранглиста. До изненада обаче не се стигна и Джокера е на четвъртфинал.

Там го очаква Фелисиано Лопес. Той има пет победи от също толкова мача срещу испанеца, четири от които на твърда настилка. Двамата обаче не са играли от 2012-а.

Лопес от своя страна отстрани Фабио Фонини с 6-3 7-6(5) 6-1. Италианецът изхвърли Рафаел Надал в предишния кръг, но напусна надпреварата.

Марин Чилич показа по-здрави нерви и по-точен верник в битката на големите сервиси с Жереми Шарди и макар да загуби сет, продължи защитата на титлата си с 6-3 2-6 7-6(2) 6-1.

Марин ще се изправи на четвъртфинал срещу друг французин, а неговото име ще се реши от сблъсъка между Джо-Вилфрид Цонга, който се справи с 6-4 6-3 6-4 с Беноа Пер.

Сочената от мнозина специалисти за евентуално сериозно препятствие пред Серина Уилямс по пътя ѝ към Големия шлем – Мадисън Кийс, не оправда очакванията.

Световната №1 не загуби концентрацията си и за миг и след три пробива спечели битката с по-младата си сънародничка с 6-3 6-3. Кийс, която бе постигнала най-значимите си резултати именно в турнирите от славното каре, този път не издържа на напрежението.

Така Серина продължава да е без загуба на турнирите от Големия шлем от Уимбълдън миналата година.

Също така тя остава в график да повтори постижението на Щефи Граф от 1988-а, когато германката вдигна четирите мейджър титли в рамките на една календарна година.

Четири тенисистки вече са победени, остават още три. Следващата ѝ съперничка е обаче сестра й Винъс. Двете са играли 26 пъти до сега помежду си, като Серина води с 15-11 победи.