Победа за Лацио, Рома завърши наравно

| от Sportcafe |

Лацио взе победа с 2:1 срещу Болоня в първия кръг в Италия, а головете за победителите вкараха Лукас Билия и Рикардо Кишна преди почивката. Матео Манкосу върна едно попадение за гостите в края на първото полувреме, след това гостите притиснаха Лацио в края на мача, но не успяха да се доберат до едната точка на Олимпийския стадион.

Успехът на домакините беше помрачен от контузията на Билия, който излезе от игра 7 минути след началото на второто полувреме.

В другия мач, който откри сезона в Серия А Рома спечели точка като гост на Верона след 1:1. Домакините поведоха с попадение на Боско Янкович, а гостите изравниха с удар отдалеч на Алесандро Флоренци.

Треньорът на гостите Руди Гарсия пусна в игра всичките нови попълнения на Рома: Един Джеко, Яго Фалке, Мохамед Салах и Войчех Шчесни и въпреки, че столичани иззеха инициативата в последните минути на срещата, това не им помогна за нещо повече от едната точка.