Пиронкова приключи сезона с тежка загуба

| от chronicle.bg |

Цветана Пиронкова беше само на един гейм от край на серията от пет поредни поражения, но допусна тежък обрат и приключи сезона със загуба на старта на Kremlin Cup с 6-1 6-7(2) 2-6 от Ирина-Камелия Бегу.

Румънката достигна до финала на турнира през миналия сезон, като на четвъртфинал записа успех с 1-6 6-3 6-2 над първата ни ракета и този път отново намери пътя към успеха, но по доста по-драматичен начин.

Като под индиго от мача им преди година, Пиронкова взе първия сет със смазващото 6-1 и разликата от предишните мачове на българката беше, че тя сервираше наистина впечатляващо. За първите 25 минути на двубоя, Цвети загуби едва две от общо 18 точки на свой сервис. Същевременно, българката се възползва от два от трите си брейкбола, за да пробие за 2-0 и 4-0 и да затвори категорично сета.

Реално, първия брейк в подаването на Бегу беше изключително ключов, защото румънката водеше с 40-15 и изглеждаше, че ще затвори комфортно подаването си, само че Пиронкова се възползва от няколко пропуска от форхенд на съперничката си, за да навакса изоставането и рано-рано наруши баланса в резултата.

Бегу се завърна в битката за двубоя след почивката, като получи брейкпойнт след грешка на мрежата на Пиронкова и го материализира с ретур-уинър. Цвети отвърна с моментален рибрейк и проби още веднъж за 4-3 след нов пропуск от форхенд на румънката. Българката се приближи на гейм от успеха при 5-4, но така и не успя да направи последната крачка, защото беше пробита.

Цвети дори удари отново с брейк за 6-5, само че така и не намери сили да затвори мача и загуби катастрофално тайбрека с 2-7 точки. След почивката, Бегу се възползва от огромното психологическо предимство, което си заработи и проби два пъти за 4-0 и не изпусна мача от контрол, приключквайки битката с 6-2 за 2 часа и 5 минути.