Обзор на кръга в Англия

Въпреки снощният мач на Лудогорец трябва да обърнем необходимото внимание на кръга в Англия, който предложи рекордна резултатност.

Манчестър Сити – Тотнъм 4:1

Осмият кръг във Висшата Лига на Англия ще се запомни с пороя от голове по стадионите вследствие на резултатните двубои, както и на някои рекорди.

Ранният мач в събота предложи истинско зрелище на феновете, където шампионите от Сити разгромиха Тотнъм, но интригата беше жива почти до края. Срещата се отличи с високото ниво на игра, като и давата отбора отправиха близо 40 удара към вратите, като почти 20 от тях в рамките зад вратарите.

Гостите започнаха като че ли по-сериозно и концентрирани, като в началните минути имаха няколко положения пред Джо Харт. Но статуквото бързо се промени, когато след една отлична атака на домакините Серхио Агуеро вкара красиво попадение, белязано обаче от съмнения за засада, каквато трябваше да бъде отсъдена. Впрочем реферът на срещата имаше рожден ден, но определено няма да има много добри спомени. Шпорите отвърнаха на удара моментално, като вина за равенството имаше Фернандо, който се завърна в игра след контузия, но явно е е влязъл напълно в час, защото направи ужасяваща грешка, като подари топката и това доведе до красивото изпълнение на Ериксен. Пет минути трябваха на геният на Давид Силва да спечели дузпа след хитро подаване към Лампард, който бе изблъскан и логично последва дузпа, колкото и да казват някои, че било спорно. Агуеро не сбърка и Гранжданите поведоха. Последва по-добра игра на Сити и след половин час игра се стигна до нова дузпа. Този път бе безспорна, след като Силва беше подсечен в наказателното поле след показна атака. Този път Кун подходи леко небрежно и логично изпусна да направи хеттрик, а това даде повод на столичани да живната малко и да се окопитят.

След почивката домакините се опитаха да наложат своята игра, но до сериозни положения не се стигна. Така при една атака на белите, Демикелис сбърка фатално и след това препъна Солдадо, което доведе до дузпа. На повторенията обаче ясно се видя, че самото нарушение бе 100% извън наказателното поле. Солдадо обаче пропусна да изравни и направи Харт герой, който доста рядко хваща дузпи между другото. Малко след това обаче отново Солдадо имаше страхотен шанс да изравни, но Харт отново спря удара с крак и не позволи да се стигне до ново равенство.

Малко след това всичко като че ли приключи за гостите, които останаха в намален състав, след като дебютанта Федерико Фацо бе изгонен. При една мълниеноста контра атака на Сити, аржентинецът задържа Агуеро, който щеше да се възползва от подаване на Навас и бе съборен. Последва хеттрик за Кун, който този път не сбърка от бялата точка и даде комфортен аванс за Сити. До края на мача домакините доминираха и дори последва още едно попадение, с което Агуеро вкара цели четири гола в един мач и изравни рекорда на Джеко за същите попадения отново в мач срещу Тотнъм.

Арсенал – Хъл Сити 2:2

Алексис Санчес даде ранна преднина на лондончани, но малко след това Мохамед Диаме изравни, като при гола останаха доста сериозни съмнения за нарушение в нападение, но съдията зачете гола. Тигрите покачиха след почивката след хубав гол с глава на Ернандес при една добра контра атака. Хората на Венгер имаха доста трудности преди Уелбек да изравни буквално в последната минута и по този начин спаси точката, а топчиите затвърдиха впечатлението, че срещу този отбор играят доста трудно и неуверено.

Бърнли – Уест Хем 1:3

Добрата форма на Чуковете продължи след комфортна победа навън. До почивката голове не паднаха, но след това машината за голове този сезон Диафра Сако се отпуши и гостите се разиграха. С тази загуба домакините се закотвиха твърдо на дъното, докато момчетата на Сам Алардайс са на четвъртото място, което си е определено приятна изненада предвид миналия сезон и начина на игра, която отборите на Големия Сам практикуват.

Кристъл Палас – Челси 1:2

Сините извоюваха много важна победа, предвид проблемите от миналата година, които имаха с Орлите. Мачът започна по най-добрия за тях начин с гол от фаул на Оскар. Първото полувреме ще се запомни с двата червени картона, които съдията даде и за двата отбора, а след почивката Фабрегас покачи на 2-0 след страхотна комбинация с Азар, завършена брилянтно. До края на срещата домакините стигнаха само до почетно попадение в последната минута, но за повече нямаха сили. Така Челси запазиха преднината си пред Сити на пет точки.

Евертън – Астън Вила 3:0

Както се и очакваше Карамелите постигнаха първата си победа за сезона у дома, като не срещнаха особени трудности срещу Вила, които напоследък натрупаха последователни загуби, но трябва да се отчете и доста трудната им програма. Така домакините успяха да се отлепят от дъното и започнаха да трупат преднина пред изпадащите тимове.

Саутхемптън – Съндърланд 8:0

Резултатът говори сам по себе си какво се е случило в този двубой. Светците просто попиляха своите гости като постигнаха своеобразен рекорд в историята си. Грациано Пеле потвърди страхотната форма, в която се намира, а дори Роналд Куман изказа съжаление за колегата си Пойет, който беше принуден да преглътне това сериозно поражение за тима си. И така отборът от Южния бряг продължава невероятното си представяне и кога ще свърши приказката никой не знае.

Нюкасъл – Лестър С 1:0

Домакините постигнаха заветната първа победа за сезона, но тя не дойде никак лесно. Папис Сисе направи някои невероятни пропуска, а Лисиците също имаха своите шансове преди Обертан да изправи Сейнт Джеймсис Парк на крака в 71-ата минута и да зарадва изстрадалите фенове на Свраките. Тази победа отлепи чернобелите от последното място, но все още са в опасната зона и засега поста на Пардю е спасен, но докога?

КПР – Ливърпул 2:3

Този мач предложи доста зрелище на зрителите по трибуните и взривоопасен край. Домакините определено могат да съжаляват, защото не взеха нищо от среща, която дори заслужавах да спечелят. Като цяло играха доста по-настървенои само малшанса им попречи да си тръгнат с точки. Уцелиха две греди, а Балотели от червените направи поредния велик пропуск. Гостите все пак поведоха, когато Ричард Дън си отбеляза автогол, като това упражнение изобщо не му е чуждо в неговата кариера. В самия край на мача обаче усилията на синьобелите бяха възнаградени, когато Варгас изравни за 1:1. Но гостите имаха какво да кажат и в последната минута от редовното време Коутиньо с премерен удар покачи резултата. В продълженията отново Варгас изравни след корнер за 2:2, но това съвсем не бе всичко. Буквално в ответната атака мълниеносна контра атака доведе до нелеп автогол на Коулкър и това беше всичко в този луд, луд мач.

Стоук С – Суонси 2:1

Грънчарите постигнаха много трудна и важна победа, след като изоставах в резултата. Първо Бони откри за Лебедите от дузпа, а след това Чарли Адам повтори упражнението за домакините. След паузата момчетата на Марк Хюс успяха да вкарат втори гол, благодарение на който спечелиха три точки, с които се затвърдиха в средата на класирането.

УБА – Манчестър Ю 2:2

Гостите изиграха най-добрия си мач до момента от кампанията, но въпреки това едвам се спасиха от загубата в края. Домакините откриха чрез Сесиньон в началото и Червените дяволи трябваше да направят промени на почивката, които доведоха до резултат. Маруан Фелайни изравни с първото си отиграване и показа, че все пак е класен играч и не е за отписване. След това гостите натиснаха Дроздовете, но противно на логиката допуснаха ново попадение. Все пак логиката възтържествува малко преди края, когат Дейли Блинд изравни, но за победата нямаше време и Луис ван Хаал трябваше да се задоволи с точката.