Обзор на кръга в Англия

Поредният кръг от Висшата Лига донесе много голове: отличен за Челси и Ливърпул, кошмарен юбилеен мач за Венгер.

rooney

Челси – Арсенал 6:0

Това със сигурност е бил един от най-мрачните дни на Арсен Венгер през неговата кариера начело на червенобелите. Точно в 1000-ят му мач неговият Арсенал беше унизен и унищожен от самоуверения Жозе. Подобно на разгрома по-рано през сезона на Анфилд, историята се повтори до голяма степен и тук на Стамфорд Бридж. ox Домакините започнаха вихрено и още в осмата минута водеха вече с два гола. Дори имаше време Арсенал да пропуснат да открият, като след това бяха наказани и същевременно Ето’О беше заменен заради разтежение. И в 15-та минута срещата приключи, след като бе отсъдена дузпа за умишлена игра с ръка на Окслейд-Чембърлейн. Интересното в случая беше, че главният съдия не видя положението и се наложи страничния да му подскаже.

Но странното и комичното се случи, когато вместо виновника съдията реши да изгони Гибс, който не разбра какво се случва и защо. Азар реализира и оттук до края бе въпрос само на време с колко гола сините ще бият. До почивката падна още един, а през втората част „само“ две попадения. По този начин Челси увеличиха преднината си на върха, докато шансовете на Арсенал за титлата почват да избледняват.

Кардиф Сити – Ливърпул 3:6

В най-резултатния двубой от кръга Ливърпул вкараха цели шест гола и продължават да крачат уверено към титлата. Домакините от Уелс на два пъти повеждаха в резултата, но бяха обречени на разгром, защото просто в този мач защитата и на двата отбора бе под всякакво ниво. Все пак с хеттрик на Луис Суарес, два гола на Шкъртел и един на Стъридж гостите се добраха до убедителна победа, която им отваря широко пътя към титлата и ако не друго то поне място в топ 4 изглежда повече от сигурно. Явно този сезон червените от Анфилд следват максимата, че независимо колко гола допуснат, те ще отбележат повече.

Евертън – Суонси 3:2 Карамелите извоюваха много важна победа в битката за челните места, докато кризата при Лебедите се задълбочава все повече. За отбеляване са добрите изяви на младока Рос Баркли, който спечели дузпа и реализира едно попадение, както и завръщането в игра на Мичу за гостите след 3 месечна контузия.

Хъл Сити – УБА 2:0 Бившият играч на Дроздовете Шейн Лонг бе в основата на успеха на Тигрите, които се затвърдиха в средата на класирането, докато гостите са на само три точки на опасната зона.

Манчестър Сити – Фулъм 5:0

Сити бяха длъжни да вземат трите точки и го направиха по безапелационен начин като Яя Туре се отличи с хеттрик, като два от головете паднаха след дузпи. Първата бе за нарушение срещу Негредо, който бе буквално изритан в задника. След почивката брилянтна атака щеше да завърши с голов удар на Силва, който бе спънат от същия защитник направил първата дузпа и логично съдията му показа пътя към душовете. След втория гол Гражданите заиграха доста по-спокойно и до края просто се наслаждаваха на играта. Туре вкара още един презвъходен гол, който леко напомни на шедьовъра му срещу Съндърланд на финала за Купата на Лигата. До края Фернандиньо се отчете с топовен шут за 4-0, а дори имаше време за Демикелис да се разпише на празна врата.

Нюкасъл – Кристъл Палас 1:0

Папис Демба Сисе вкара единствения гол в добавното време, за да донесе успеха на Джордитата и да спре лошата серия на отбора. Преди това и двата отбора имаха по няколко добри възможности за гол, но така и не съумяха да го постигнат. Със загубата си тук Орлите продължават да са само на три точки над изпадащите отбори.

Норич Сити – Съндърланд 2:0

Жълтозелените постигнаха изключително важна победа над пряк конкурент за оставане в Елита и се наложиха с 2-0. Попаденият паднаха през първото полувреме, като второто беше наистина забележително. С удар от над 20 метра Алекс Тети препарира Вито Маноне и задълбочи кризата при Черните котки, които имат пет загуби и един равен в последните си шест срещи.

Уест Хем – Манчестът Юн 0:2

Лондончани допуснаха трета поредна загуба, но заслугата в случая е изцяло на Уейн Рууни. Юношата на Евертън откри резултата с невероятен гол от центъра на терена, който изключително много напомни на гола на Дейвид Бекъм в средата на 90-те срещу Уимбълдън. Дори самият Бекъм, който бе на Болейн Граунд остана впечатлен от брилянтното изпълнение, което бе от воле за разлика от онзи гол на Селхърст Парк. rooney Рууни вкара и още един гол след безумен подарък от защитник на Чуковете, който не успя да изчисти топката след центриране на Йънг. Така с две поредни победи Юнайтед ще влязат в дербито на Манчестър през седмицата с повишено самочувствие и се очертава доста интересен сблъсък.

Тотнъм – Саутхемптън 3:2

Шпорите издрапаха до успеха в последните секунди на домакинството си срещу Светците, които бяха повели с 2-0. Груби грешки в защитата на столичани доведоха до попаденията на Джей Родригес и Адам Лалана и играчите от Юга се виждаха победители. Не така мислеше обаче Ериксен, който с два гола в края на първото и началото на второто полувреме изравни резултата. И когато изглеждаше, че двата тима ще си поделят по точка друг скандинавец в отбора на Тотнъм Сигурдсон отбеляза победното попадение, с което белите излязоха пред Евертън в класирането.

Астън Вила – Стоук Сити 1:4

Последният мач от кръга предложи лека изненада, защото всички очакваха добре представилите се миналата седмица Вила да извоюват нова победа.

И всичко започна по блестящ начин за домакините, когато Бентеке откри в 5-та минута за 1-0. До края на полувремето обаче нещата коренно се промениха, след като Одемвинге, Крауч и бившия играч на Вила Н’ Зонзи убиха надеждите на Пол Ламбърт за втори пореден успех. Възпитаниците на Марк Хюс добавиха още един гол в последната минута на мача само да направят победата си още по-убедителна.