Нишикори победи Григор Димитров в третия кръг в Маями

Григор Димитров загуби oт японеца Кей Нишикори с 6:7 (1), 5:7 и отпадна в третия кръг на турнира в Маями.

nishikotigrigor

Това е втора загуба от два мача помежду им. Григор не успя да повтори постижението си от 2012 г., когато достигна до осминафиналите на твърдите кортове във Флорида.

В първият сет Димитров и Нишикори получиха по веднъж шанс да пробият подаването на съперника. Първата възможност се откри в седмия гейм пред Нишикори, но Григор задържа подаването. На свой ред българина стигна до брейк-бол при 6:5 и 40:30 в своя полза, което означаваше и сетбол! Японецът намери най-добрия си сервис и пласира 2 аса, след което докара нещата до тайбрек. В допълнителния гейм Нишикори поведе с 6:0, Григор намали за 6:1, но за повече нямаше сили – 7:1 точки и първи сет за Нишикори.

В този втори сет се стигне до резултат 5-6 и ситуация, в която Димитров за втори път сервираше за оставане в мача. Григор поведе с 40-0, но добра игра на японеца и няколко грешки на българина доведоха до мачбол. СЛед неуспечен първи сервис Нишикори атакува смело втория, а резултатът бе предизвикана грешка на Гришо и победа за японеца.

Григор успя да защити спечелените през миналия сезон 45 точки, а след края на турнира отново може да подобри рекорда си в ранглистата и да дебютира в Топ 15.

Следващият турнир за Григор Димитров ще бъде „Мастърс 1000“ в Монте Карло от 13-и април.

Коментарите са изключени за Нишикори победи Григор Димитров в третия кръг в Маями