Надал прегази Федерер в Мелбърн и е на финал

Световният номер 1 Рафаел Надал се класира за финала на Аустрелиън Оупън, след като тотално надигра и победи големия си съперник Роджър Федерер със 7-6(4), 6-3, 6-3 на полуфиналите на турнира.

1

11-та среща между двамата на турнири от Големия шлем не оправда голямото очакване, като испанецът се представи на изключително високо ниво и на практика не остави шансове на своя опонент. Въпреки едностранния резултат, любителите на тениса станаха свидетели на феноменални разигравания между двамата, които напомниха за най-добрите години от легендарното им съперничество, пише БГНЕС.

Първият сет вървеше гейм за гейм, като Федерер отрази единствените три точки за пробив, които се откриха в тази част. В тайбрек Надал бързо поведе с 5-1 и въпреки опитите на швейцареца да обърне, в крайна сметка Рафа поведе в резултата след 7-4. През втората част носителят на 17 титли от Големия шлем започна по-често да греши, докато Надал продължи да играе на изключително ниво и с един пробив стигна до 6-3. В третия сет Федерер успя да постигне първия си пробив в мача, но испанецът отговори с три от своя страна и в крайна сметка затвори мача след близо 2 часа и половина.

На финала на турнира Надал ще се изправи срещу швейцареца Станислас Вавринка, срещу когото има 12 победи от 12 мача, без да загуби сет.