Лудогорец победи Лацио на „Стадио Олимпико“

Отборът на Лудогорец победи с 1:0 Лацио на „Стадио Олимпико“.

1

Възпитаниците на Стойчо Стоев се наложиха като гост с 1:0, като единственото попадение в срещата отбеляза Роман Безяк в 45-ата минута. Срещата бе белязана с две изпусната дузпи, по една от всеки тим и два червени картона. В герой за българския отбор за пореден път се превърна Владислав Стоянов, който спаси дузпа след почивката и беше безгрешен на вратата за българите.

В 8-ата минута отборът на Лудогорец пропусна дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка в наказателното поле на Лацио на Цана след опит за центриране на Михаил Александров. Капитанът на Лудогорец Светослав Дяков изпълни несериозно наказателният удар и без проблеми вратарят на Лацио Бериша спаси. В 34-ата минута Марселиньо удари греда за Лудогорец. В края на първото полувреме Михаил Александров пропусна добра възможност за Лудогорец, като ударът му мина край вратата на Лацио. Най-доброто положение за Лацио в мача бе в 37-ата минута, когато удар на Биля от фаул бе спасен от вратаря Владислав Стоянов.

В 49-ата минута бе отсъдена дузпа за Лацио, за нарушение на Йордан Минев срещу Фелипе Андерсон. Вратарят на Лудогорец Владислав Стоянов спаси удара на Андерсон от 11-те метра, като след това отрази и опита на играча на Лацио за втори удар. В 54-ата минута капитанът на Лудогорец Светослав Дяков получи втори жълт и червен картон. В 72-ата минута и домакините останаха на терена с десет души. Каванда получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Йордан Минев. В 77-ата минута Фабио Ешпиньо изби от голлинията на Лудогорец топката след удар на Кандрева. До края на два пъти Владислав Стоянов имаше отлични намеси на вратата на Лудогорец. Реваншът е след седмица в София.