Лудогорец победи като гост Динамо в Загреб

Лудогорец победи като гост Динамо в Загреб с 2:1 в последна си среща от груповата фаза на Лига Европа.
1

Двубоят не бе от значение за българите, които вече си бяха осигурили класиране на 1/16-финалите в турнира. Разградчани завършват на първо място в своята група.

В 28-ата минута Безяк намери отлично Марселиньо, който изведе отлично Даниел Абало сам срещу вратаря и испанецът прати топката в мрежата – 0:1. В 45-ата минута Чоп се възползва от разбъркване в наказателното поле на българските шампиони и с глава прати кълбото зад Чворович за 1:1.

В 72-ата минута Абало подаде в наказателното поле към Безяк, а словенският национал финтира Шимунич и с прецизен удар не остави шанс на стража Сандомиерски, носейки победата на Лудогорец. „Орлите“ могат да съжаляват, че не записаха по-изразителен резултат, но доста пропуски направиха играчите на Стойчо Стоев

Българите приключиха участието в групата без загуба, постигайки 5 победи и един равен, с голова разлика – 11:2. Днешната победа бе осма за Лудогорец в тазгодишната кампания в Европа. По този начин тимът от Разград подобри рекорда на Левски от седем победи.