Лудогорец отстрани Партизан и е на бараж за влизане в Шампионската лига

Отборът на Лудогорец победи Партизан Белград и ще играе поне до декември в Европа.

В реванш от третия предварителен кръг на състезанието в Белград отборите на Партизан и Лудогорец завършиха наравно, 2:2. Първият мач завърши 0:0. Головете на чужд терен класираха Лудогорец напред.

Българският шампион поведе при първата по-сериозна опасност пред вратата на Партизан. Бранислав Трайкович си отбеляза автогол в 19-ата минута, след като топката се удари в него след удар на Марселиньо. Голът обърка отбраната на Партизан и в 22-ата минута Марселиньо вкара втори гол за Лудогорец.

В 30-ата минута Шкулетич се възползва от грешка в отбраната на Лудогорец и намали резултата на 1:2. В 35-ата минута отново Шкулетич се възползва от грешка в отбраната на Лудогорец и изравни резултата. В 40-ата минута отборът на Партизан остана с десет души след червен картон на Бранислав Трайкович. Защитникът получи червен картон за удар без топка на Роман Безяк.

Второто полувреме бе равностойно, като най-чистото положение за гол за Лудогорец бе в 54-ата минута. Тогава резервата Върджил Мисиджан удари греда от пряк свободен удар, а при добавката Роман Безяк също нацели гредата. До края силни изяви в отбраната на Лудогорец имаше Александър Александров.

Лудогорец ще прибере поне 2,1 млн. евро ще след като достигна до баражите за влизане в Шампионската лига. Ако българите успеят да влязат в груповата фаза на шампионската лига ще спечелят минимум 8,6 млн. евро. Кой ще бъде съперникът на баражите за влизане в шампионската лига ще разберем в петък, 8 август, а Лудогорец ще бъде поставен. Евентуален съперник на Лудогорец ще бъде един между Марибор (Словения), Легия (Полша), Слован (Словакия), Малмьо (Швеция) и Олборг (Дания). Сред поставените освен Лудогорец са още БАТЕ (Беларус), АПОЕЛ (Кипър), Стяуа (Румъния) и Залцбург (Австрия).

ПАРТИЗАН: Лукач, Волков, Вуличевич, Станкович, Трайкович, Брашанац (83-Нинкович), А. Живкович, Дринчич, Илич (46-Б. Илич), Лазович, Шкулетич

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Моци, А. Александров, Ангуло, Дяков, Златински, М. Александров (78-Анисе), Марселиньо, Абало (46-Мисиджан), Безяк Жълти картони: Безяк, Марселиньо, Александров (Лудогорец) Илич, Волков (Партизан) Червен картон: Трайкович (Партизан)

Коментарите са изключени за Лудогорец отстрани Партизан и е на бараж за влизане в Шампионската лига