Ливърпул победи лидера, Челси с хикс

| от Sportcafe |

Ливърпул сложи край на серията от 10 мача без загуба на Лестър с победа с 1:0. „Лисиците“ остават начело, въпреки че за първи път от началото на сезона не успяха да отбележат, а Ливърпул взе първа победа от 4 мача насам във Висшата лига.

„Последните няколко седмици бяха трудни за нас – заяви след мача голмайсторът за Ливърпул Кристиан Бентеке, който вкара в 63 минута. – Днес обаче показахме характер. Разполагаме с голям отбор, с качествени играчи. Трябва да си търпелив, за да успееш.

„Преди няколко дни говорих с нашия мениджър Юрген Клоп и той ми обясни какво очаква от мен. Опитах се да изпълня указанията му на терена. Надявам се, че 2016 ще е по-успешна за нас. Този сезон битката във Висшата лига е много оспорвана, но имаме шансове за добро представяне.“

Челси показа, че все още не може да излезе от кризата на Жозе Моуриньо и завърши 2:2 с Уотфорд, а Тотнъм победи с 3:0 Норич.

За Челси точен беше Диего Коща в 32 и 65 минути, а гостите отбелязаха чрез Трой Дийни в 42-ата от дузпа, а в 57-ата Одион Игало изведе Уотфорд напред. 10 минути преди края на мача Оскар пропусна дузпа за Челси.

„Искахме да спечелим – обясни халфът на Челси Неманя Матич. – 2:2 с Уотфорд не е добър резултат за нас, но не успяхме да постигнем повече.

„В понеделник имаме мач с Манчестър Юнайтед, тези срещи винаги са трудни, сигурен съм, че ще се справим.“

Два гола за Тотнъм вкара Хари Кейн – в 26 и 42 минути, като второто попадение беше от дузпа. Третият гол отбеляза Томас Керъл в 80 минута.