Ливърпул на Клоп разруши Сити насред „Етихад”

| от chronicle.bg |

Ливърпул разби доскорошния лидер в класирането Манчестър Сити с 4:1 насред „Етихад”. „Червените” владееха инициативата през пълните 90 минути, а Джо Харт спаси домакините от по-срамна загуба.

Това е второто подобно поражение за Сити през настоящия сезон, след като в края на септември, загубиха със същия резултат като гост на Тотнъм.

В отсъствието на титулярната двойка бранители – Венсан Комапни и Николас Отаменди – „гражданите” изглеждаха изключително слаби в защита.

Роберто Фирмино и Фелипе Коутиньо пък бяха звездите за Ливърпул. И двамата се разписаха по веднъж още през първото полувреме (23` и 32`), като взаимно си асистираха.

Първото попадение – още в седмата минута – пък падна след ново центриране на Фирмино и след неадекватен опит на Мангала да изчисти, отбелязвайки си куриозен автогол.

Серхио Агуеро върна едно попадение за домакините минута преди края на първата част, което остана и почетно за „гражданите”.

Крайното 4:1 оформи Мартин Шкъртел десетина минути преди края на двубоя.

Страхотната победа изкачи Ливърпул до деветата позиция в класирането с 20 точки, на осем от неочаквания лидер след 13-ия кръг – Лестър. Сити остава на третата позиция с 26.

Коментарите са изключени за Ливърпул на Клоп разруши Сити насред „Етихад”