Италия загуби от Иран, а САЩ победиха Белгия на Световното по волейбол

| от |

Италия стартира със загуба участието си на световното първенство по волейбол. Възпитаниците на Мауро Беруто загубиха с 1:3 (16:25, 25:23, 21:25, 22:25) от Иран в мач от група „D“ на надпреварата. Най-резултатен за успеха бе Амир Гафур, който завърши с 18 точки. За Италия Иван Зайцев добави също 18.

Съединените щати у победиха отбора на Белгия с 3:2 (25:21, 17:25, 25:16, 21:25. 15:11) в първия мач от група “D” на надпреварата.

Аржентина се наложи с 3:0 (25:23, 25:17, 25:19) над Венецуела. Страстно южноамериканско дерби се получи само в първата част, когато Гаучосите изоставаха с 8:11 и 14:16 и съумяха да изравнят едва при 23:23 и след това с още две последователни точки да запишат гейма на сметката си. След този обрат възпитаниците на Хулио Веласко държаха срещата под контрол и нито за миг не позволиха на съперника си да излезе отново напред в резултата.

Така Аржентина вече има в актива си 42 победи и 39 загуби на Световно първенство, като е в серия от три поредни победи, докато Венецуела губи последните си четири мача от съседи от Южна Америка на Мондиал.

Успехът изстреля Аржентина на върха в Група А, където е в компанията на Полша, след като вчера домакините на Мондиала пометоха Сърбия с 3:0.

Коментарите са изключени за Италия загуби от Иран, а САЩ победиха Белгия на Световното по волейбол