История: Испания има пет отбора в групите на ШЛ

| от chronicle.bg |

Валенсия загуби гостуването си на Монако с 1:2 в плейофния реванш за влизане в групите на Шампионската лига, но благодарение на победата си с 3:1 в първия кръг „прилепите“ се добраха до участие в най-престижния европейски клубен турнир.

Така, Испания се превръща в първата държава, която ще има пет отбора в груповата фаза на Шампионската лига.

През сезон 2005/06 – след шампионския триумф на Ливърпул в паметната нощ в Истанбул срещу Милан – Англия също имаше пет отбора в турнира, но Евертън отпадна в квалификациите и не успя да стигне до груповата фаза.

Барселона се класира по право заради победата си над Ювентус във финала на миналогодишното издание, а Реал (Мадрид) и Атлетико (Мадрид) влизат в групите поради класирането си (като втори и трети) в Примера.

Четвъртият отбор в подреждането на Ла лига – Валенсия – си спечели място в групите след снощния успех над Монако. А петият испански отбор е Севиля.

След промените в правилника за европейските клубни турнири, победителят от Лига Европа вече ще печели директно място в групите на Шампионската лига.

Единствено Барселона, като шампион, ще бъде поставен в първа урна при жребия този четвъртък. Реал и Атлетико са във втора, а Севиля и Валенсия – в трета.

Коментарите са изключени за История: Испания има пет отбора в групите на ШЛ