Историческа вечер за Меси и Суарес в Кипър

Барселона разгроми АПОЕЛ Никозия с 4:0 като гост в Кипър в исторически мач от група „F“ на Шампионската лига. Вечерта ще се помни дълго, най-вече заради факта, че Лионел Меси счупи рекорда на Раул за най-много голове в турнира. Аржентинецът се разписа на два пъти и вече има 74 гола в Лигата, с 2 повече от легендата на Реал.

Луис Суарес също ще си спомня с умиление за стадион „ГСП“. Уругваецът вкара първия си гол изобщо с екипа на Барса, като при това попадението бе наистина майсторско, пише topsport.bg.

Каталунците бяха пълни господари на терена срещу кипърците почти до самия край и лесно можеше да спечели и с по-изразителен резултат. Първото истинско положение за Барселона дойде в 23-ата минута, когато меси изведе по чудесен начин Алба, но последния би от воле над гредата.

Малко по-късно Суарес най-сетне се разписа. Той елиминира по прекрасен начин пазача си и с много техничен удар вкара топката в срещуположния долен ъгъл на вратата за 1:0.

Малко преди почивката урусът можеше да вкара и още един гол, но ударът му от границата на пеналта мина покрай вратата. Преди това обаче Меси вече бе вкарал своя гол за 0:2. Попадението дойде малко случайно, след като Рафиньо опита далечен удар, а Меси само подложи крак в пеналта и отклони топката във вратата.

В 58-ата мин. интригата в мача изчезна напълно. Алвеш намери с невероятен пас Меси, той се освободи от пазача си и с техничен удар търкулна топката покрай Пардо за 0:3.

20 минути преди края Рафиня бе изгонен с втори жълт картон, но това не промени особено картината на терена. АПОЕЛ също остана с десет души в 84-ата,когато отстранен бе Гилерме.

Гостите се възползваха от това и малко по-късно Меси оформи хеттрика си. Масчерано изведе умно отдясно Педро, той върна ниско към аржентинеца, който засече отблизо за крайното 0:4.

Въпреки успеха, Барса остава на второ място в група, с точка зад ПСЖ. Французите биха Аякс с 3:1 в другия мач от групата, въпреки че се озориха срещу младия тим на Франк де Бур. Кавани откри за парижани през първата част, но Клаасен изравни с ефектен удар с глава в 67-ата мин. В последните десетина минути обаче класата на французите си каза думата и те стигнаха до успеха с голове на Ибрахимович и Кавани.

Така в последния кръг именно ПСЖ и Барса трябва да решат съдбата на първото място в пряк двубой помежду си.