Испански финал в Шампионската лига, Атлетико изненада Челси с 3:1 в Лондон

Финалът в Шампионската лига тази година ще бъде испански, след като миналата беше германски. „Атлетико“ (Мадрид) победи в Лондон на „Стамфорд бридж“ „Челси“ с 3-1 и след 0-0 в първия мач ще спори за купата с градския съперник „Реал“ на стадион „Луш“ в португалската столица Лисабон. Това е едва втори финал за „Атлетико“. Първият е през 1974 година и е единственият в историята, който се е играл в два мача.

AP BRITAIN SOCCER CHAMPIONS LEAGUE S SOC WSOC GBR

В първия двата отбора завършиха наравно – 1-1 след 120 минути игра, като испанците откриха 6 минути преди края на продълженията, а в 120-ата минута баварците изравниха и по регламент финалът се преигра 2 дни по-късно на 17 май. В него „Байерн“ победи с 4-0 и взе първата си шампионска купа в Европа.

Точно 40 години „Атлетико“ отново е на финал, но съдбата реши съперникът да не е „Байерн“, а домашният враг „Реал“, който отстрани баварците на полуфинала.

На „Стамфорд бридж“ гостите бяха по-концентрираният отбор и заслужено спечелиха. Арда Туран получи доверието на треньора Диего Симеоне и се отплати с гол в 72-ата минута за 3-1.

Домакините откриха в 36-ата минута с гол на бившия играч на „Атлетико“ Фернандо Торес, но испанците отвърнаха на удара и Лопес изравни малко преди края на полувремето.

През втората част влезлият като резерва Ето`О направи дузпа в 60-ата минута, която Диего Коща вкара за 2-1 и това до голяма степен реши нещата.

Отново голям мач за „Атлетико“ направи вратарят Тибо Куртоа, който е играч на „Челси“ и е даден под наем. Лондонският тим си го иска за следващия сезон, но засега съдбата на талантливия белгийски вратар не е съвсем решена.

Така „Атлетико“ продължава фантастичния си сезон и ще се бори докрай за титлата както в Испания, така и в Европа, а „Челси“ има съвсем малки шансове да стигне до триумф в Англия.

За Chronicle.bg екип на ТВ Европа.

Коментарите са изключени за Испански финал в Шампионската лига, Атлетико изненада Челси с 3:1 в Лондон