Хамилтън триумфира с титлата във Формула 1

Люис Хамилтън триумфира с титлата от Формула 1, след като днес спечели последното състезание за сезона в Абу Даби.

Това е втора титла за британеца от най-престижното автомобилно състезание, като той триумфира и през 2008 година. Основният конкурент за титлата на Хамилтън – Нико Розберг, имаше много проблеми с болида днес, най-вече с двигателя и отпадна от надпреварата обиколка преди края.

29-годишният британец стигна до 11-та си победа от началото на сезона и се превърна в първия представител на своята родина с повече от една титла от 40 години насам. През този сезон той стана и британецът с най-много победи във Формула 1 в историята.

Втори днес завърши бразилецът Фелипе Маса, а на почетната стълбичка се качи и финландецът Валтери Ботас.

Титлата при конструкторите през този сезон очаквано бе спечелена от Мерцедес, след като пилотите на тима се наредиха на първите две места. На трето място в генералното класиране при пилотите остава дебютантът Даниел Рикардо с Ред Бул. /БГНЕС