Гришо си подари полуфинал в Рим!

Григор Димитров си направи най-добрия подарък за своя 23-и рожден ден, след като надви Томи Хаас и се класира за полуфинал на турнира в Рим. Българинът се наложи с 6:2 и отказване и за първи път в кариерата си достига до полуфинал на турнир от „Мастърс” сериите. Неговият следващ съперник ще бъде определен по-късно тази вечер от сблъсъка между Рафаел Надал и Анди Мъри.

Grigor+Dimitrov+Mutua+Madrid+Open+Day+5+QpuOvNZScrTl

С победата си днес Гришо си гарантира € 135 000 от наградния фонд и 360 точки за ранглистата.

Двубоят започна със сервис за Хаас, който спечели с лекота подаването си. В ответния гейм германецът получи и две точки за пробив, но в решителните моменти първо прати топката с милиметри в аут, а след това в близост до мрежата удари с рамката на ракетата и отново не намери очертанията на корта. Гришо се възползва от подаръците на германеца и с няколко добри удара успя да си спечели подаването – 1:1. Оказа се, че това беше първият и последен гейм в сета, в който нашето момче имаше някакви проблеми. Последва серия от 4 последователни гейма, гарнирани с няколко феноменални точки за Гришо и преднина 5:1. В седмия гейм Хаас успя да прекъсне серията на българина и намали за 2:5, но нищо повече – в ответния гейм Гришо си спечели подаването и откри резултата – 6:2 след 33 минути игра!
По време на почивката Томи Хаас реши да се откаже и прати българина на полуфинал!