Гришо победи Льодра на старта в Париж

Григор Димитров достигна до втори кръг на Мастърса в Париж след победа с 6-7(5) 6-3 6-3 над двукратния полуфиналист Микаел Льодра.

Това бе и второ участие на Гришо в Париж, сега ще се изправи срещу поставения под №16 Фабио Фонини. До този момент двамата са се срещали само веднъж – преди близо девет месеца на турнира в Сидни, където Димитров изигра един от най-слабите си мачове през годината и закономерно загуби с 3-6 1-6. Заемащият в момента №18 в ранглистата италианец прави най-силния си сезон в кариерата, но същото се отнася и за Гришо, който през тази седмица се намира на рекордното за него №22 в света,пише tenniskafe.com.

Представителят на домакините взе пробив аванс за 6:5 и сервираше за сета, но също допусна пробив. В последвалия тайбрек българинът поведе с 5:3, но загуби четири поредни разигравания,
а с това и първата част.

Във втория сет хасковлията проби за 2:1, в шестия гейм измъкна подаването си от 0:40, а след което реализира нов пробив в деветия гейм, за да изравни. В решаващия трети сет Димитров проби за 4:2 и удържа аванса си до края. Така 22-ият в света хасковлия записа трета победа в три мача срещу 33-годишния французин, който участваше с „уайлд кард“.

След победата Григор премина границата от спечелени един милион долара за една година. Общата сума е т $1,024,527. Освен чек за близо $25,000, достигането до втори кръг носи и 45 точки за ранглистата,.