Григор отпадна в Монреал след трисетов трилър с Джак Сок

| от TennisKafe.com |

Григор Димитров не успя да си уреди среща с Новак Джокович в третия кръг на Мастърса в Монреал, след като изпусна сет аванс, мачбол във втория и пробив преднина в решителната част при поражението от Джак Сок със 7-5 6-7(5) 5-7. Мачът на първата ни ракета не можеше да се наблюдава, тъй като бе на корт №9, който е без телевизионно покритие, но въпреки това донесе достатъчно инфарктни моменти. И в крайна сметка – неприята развръзка.

Григор сервираше много добре в първия сет в който спечели 88% от точките си на първи сервис. Играта вървеше равностойно и гейм за гейм до 12-ия, когато Димитров реализира решителен пробив. Българинът постави под напрежение Сок и при 30-40 американецът предаде гейма и съответно сета с двойна грешка, негова четвърта в първата част.

Българинът продължи серията си на три последователни гейма, след като спечели без особени проблеми подаването си на старта на втория сет. В четвъртия гейм Димитров притисна съперника и геймът премина през дюс, но не успя да стигне до точка за пробив. Малко по-късно Сок допусна шестата си двойна грешка в осмия гейм за 15-30, но успя да измъкне гейма си.

С ас №4 първата ни ракета стигна до 40-0 и затвори деветия гейм, приближавайки се на един от осминафиналите и балканския сблъсък с Новак Джокович. Сок допусна дежурната си двойна грешка за 30-30 в десетия гейм, в който се премина през дюс, но американецът в крайна сметка спечели за 5-5.

Григор трепна във важен момент и допусна Сок да се добере до 0-40 и три скрити сетбола. Но бързо „влезе в час“, добра се до дюс, а с ас взе предимство и приключи трудния гейм – 6-5. Малко по-късно Григор имаше мачбол при 30-40, но се стигна до тайбрек, в който Григор отрази сетбол при сервис на Сок, но накрая се предаде на свое подаване – 5-7 в дългия гейм.

Решителната част обаче започна по ноти. С два гейма на нула и пробив, българинът поведе с 3-1. Сок обаче върна брейка за 4-4, след което дори обърна резултата в своя полза. Десетият гейм бе истинска драма. Разиграха се 19 точки, а американецът имаше четири мачбола. Димитров показа псикиха, но в следващия си сервис гейм не издържа на напрежението и от петия си мачбол американецът приключи срещата след два часа и половина оспорвана битка.