Греди и брилянтни вратари запазиха нулите в дербито Юнайтед – Челси

| от chronicle.bg |

Манчестър Юнайтед няма победа вече в осем поредни двубоя от всички турнири. „Червените дяволи“ завършиха 0:0 срещу затъналия в дълбока криза Челси на своя „Олд Трафорд“.

Сред титулярите за домакините се завърнаха капитанът Уейн Рууни, Матео Дармиан, Бастиан Швайнщайгер и Морган Шнайдерлин. Гостите излязоха без наказания Диего Коща, а вместо него на върха на атаката действаше Еден Азар.

Юнайтед бе по-агресивният тим преди почивката, но Хуан Мата и Антони Марсиал удариха греди. След почивката Челси се активизира, като Давид де Хеа спаси вратата си след изстрел на Педро и при добавката на Сесар Аспиликуета. После и колегата му Тибо Куртоа се намеси блестящо при удар отблизо на Андер Ерера.

Най-добрата възможност до края се откри пред Рууни, който не успя да засече успоредно на голлинията подаване в 86-ата минута. Преди това той и съотборниците му имаха претенции за дузпа, които изглеждаха съвсем основателни.

Юнайтед е на шеста позиция в класирането с 30 точки, а Челси е едва 14-и с 20 – само на три от зоната на изпадащите. Поредният разочароващ резултат почти сигурно ще коства поста на Луис ван Гаал.

Арсенал безпроблемно стигна до 2:0 при домакинството си на Борнемут с попадения на Габриел и Месут Йозил. С трите точки тимът на Арсен Венгер излезе начело във Висшата лига с 39 точки – с една повече от Лестър, който утре излиза срещу Манчестър Сити“. „Гражданите“ са четвърти с 35, колкото има и Тотнъм.

Коментарите са изключени за Греди и брилянтни вратари запазиха нулите в дербито Юнайтед – Челси