Феновете на Босна не уважиха минутата мълчание за жертвите в Париж

| от chronicle.bg |

С минута мълчание в памет на жертвите от терористичните атаки в Париж в петък вечер започват всички спортни събития в Европа, а и в по-голямата част от света.

Така ще бъде и през уикенда, когато се играят мачовете от големите първенства на Стария континент. Така ще бъде и в приятелските мачове, които ще се играят през седмицата.

Така бе и снощи преди началото на плейофа за класиране на Евро 2016 между Ейре и Босна и Херцеговина. Но не точно.

Част от босненските фенове не уважиха минутата мълчание. Отделни викове от гостуващата агитка помрачиха атмосферата на почти към жертвите на терористичните актове.

Над 120 загинаха, а над 350 са ранените след атаките в петък вечер във френската столица.

Атентантите около „Стад дьо Франс“ дори подложиха на съмнение провеждането на Европейското първенство, за което Босна се бореше да се класира.

В крайна сметка, Ейре победи с 2:0 в реванша и след 1:1 в първия двубой, си спечели билет за най-големия футболен форум на Стария континент.

А ето как други спортни събития почетоха паметта на загиналите при терористичните атаки в Париж:

Minute’s silence for Paris…Sport falls silent for Paris.

Публикувахте от Eurosport в 16 ноември 2015 г.

Коментарите са изключени за Феновете на Босна не уважиха минутата мълчание за жертвите в Париж