Федерер записа бърза победа над Нишикори

Роджър Федерер записа втори успех в груповата фаза на Финалите на световния тур, след като победи Кей Нишикори с 6-3, 6-2 в първия мач на сингъл за деня.

Швейцарският маестро имаше нужда само от час и 9 минути, за да се справи със своя опонент, който в първия си мач записа впечатляваща победа над Анди Мъри.

Световният номер 2 бе много стабилен на собствен сервис, реализира 7 аса и отрази и трите възможности за пробив, които се откриха пред Нишикори, като от своя страна успя да пробие съперника си три пъти.

По този начин Федерер заема първо място в група В на надпреварата с актив от две победи и без загубен сет до момента, като в последния си мач той ще се изправи срещу Анди Мъри. По-късно днес британецът излиза на корта срещу Милош Раонич. /БГНЕС