Федерер прегази Мъри с 6-0 6-1 и го изхвърли от битката в Лондон

Роджър Федерер безпощадно приключи участието на Анди Мъри във финалния Мастърс в Лондон с 6-0 6-1. Шотландецът се нуждаеше от чиста победа над Маестрото, за да продължи напред, но се изправи срещу истинска буря от уинъри, които летяха от ракетата на швейцареца. „Очаквам с нетърпение двубоя с Анди, съперничеството ни е родило едни от най-страхотните мачове в кариерите ни“, коментира преди срещата Роджър.

Но днес на корта липсваше съперничество, по-скоро Маестрото изнесе един кратък тенис монолог, докато Мъри страдаше във всеки един компонент от играта си. Анди започна с 0-30 на сервис на Федерер, но после капитулира в разиграване от 35 удара и Роджър измъкна подаването си. За два гейма Маестрото се настрои към стратегията на шотландеца и ФедЕкспрес потегли с пълна пара.

Швейцарецът играеше вдъхновено и показваше разнообразие на корта, за което Анди просто не беше подготвен. Шест поредни гейма на сметката на световния №2 затвориха първия сет за 25 минути, а шотландецът се добра до едва 9 точки в него. Швейцарецът беше сигурен полуфиналист и преди мача, но се нуждаеше от победата, за да запази шансове да измести Новак Джокович от №1 за сезона. А дори бледите надежди на Мъри да излезе от групата се изпариха след загубата на откриващия сет.

В почивката камерата се фокусира върху ВИП фен на трибуните – треньорът на лондонския футболен „Челси“ – Жозе Моуриньо. „Ако сега можех да подшушна нещо на Анди, бих му казал, че понякога просто усещаме, че това не е нашият ден – заяви португалският специалист. – Сега той трябва да играе за хората, които са дошли да го гледат и подкрепят. Понякога тежката загуба е начало на победна серия, така че се надявам да го видя по-силен през следващия сезон.“

Преди двубоя Мъри говореше за поддържане на високо ниво и интензитет в играта му, но това изказване не се материализира на корта. Федерер продължи да мачка съперника и във втория сет, като приключи мъките на Анди с 6-1, а целият мач продължи 57 минути. Маестрото вече има един триумф с два „геврека“ на финалния Мастърс през 2005-а, когато размаза Гастон Гаудио на полуфинал, но този път съперникът му записа почетен гейм.

Федерер излиза от групата си с три победи, а другият полуфиналист е Кеи Нишикори. Швейцарецът трябва да се надява, че утре Томаш Бердих ще пречупи Новак Джокович, за да продължи надпреварата за №1 през сезона./TennisKafe.com

Коментарите са изключени за Федерер прегази Мъри с 6-0 6-1 и го изхвърли от битката в Лондон