Бляскаво светлинно шоу закри първите Европейски игри (галерия)

Бляскава церемония закри първите Европейски игри. Първото по рода си състезание се проведе в столицата на Огнената земя Баку.

След 17 дни на състезание в 20 спорта се родиха нови звезди и беше сътворена история с първите по рода си Европейски игри.

50 страни участваха в Игрите, 40 успяха да си тръгнат с медал.

Русия спечели класирането по нации със 164 медала, 79 от които златни. Домакините от Азербайджан се наредиха втори с общо 53 медала, а трети остана Великобритания.

Българските спортисти спечелиха общо 10 медала, с които се наредихме на 27-о място по нации: 1 златен – Стефани и Габриела Стоеви (бадминтон), 4 сребърни: Калина Стефанова (самбо), Антоанета Бонева (25 м пистолет), националния волейболен отбор, Елица Янкова (борба) и пет бронзови: Петя Неделчева (бадминтон), Магдалена Върбанова (самбо), Даниел Александров, Евелина Николова и Тайбе Юсеин (борба).

Стефани Стоева – една от сестрите Стоеви, които донесоха единственото злато за България на Игрите – развя българския трикольор по време на закриването.

Освен очакваната мощна заря, закриването бе изключително цветно и на стадиона. Много музика и танци дадоха край на Европейските игри, които в крайна сметка може да се обявят за успешни, въпреки че все още има много неща около тях, които трябва да се доизясняват.

В галерията може да видите и снимки от страхотната церемония по закриване на Игрите.

Коментарите са изключени за Бляскаво светлинно шоу закри първите Европейски игри (галерия)