Барса се измъкна, Реал се провали на старта

| от chronicle.bg |

Барселона тръгна с победа в Примера дивисион, след като трудно пречупи Атлетик в Билбао с 1:0. Луис Суарес вкара победно в 54-ата минута, а Лео Меси изпусна дузпа преди почивката.

Каталунците си върнаха за поражението с 0:4 за Суперкупата преди 10 дни.

Барса не убеди, но поне победи.

А Реал и това не успя да стори. Мадрид натискаше при гостуването на Спортинг в Хихон почти през всичките 90 минути, но е спорно дали по-чистите положения не бяха за домакините, които са новак.

Топката срещна гредата над Кейлон Навас преди почивката и падна на голлинията, за късмет на Реал.

Дебютът на Рафа Бенитес не бе особено радостен, като вестниците в Мадрид критикуват Реал, че „не се разбира с гола“.

В 9 мача с Бенитес (включително контролите), „балетът“ 5 пъти е записвал нула попадения.

Това обаче се оказва проблем за цялата испанска лига, като първият кръг е уникален – 8 гола в 9 мача и четири нулеви ремита!