България загуби от Бразилия с 3:0 на световното първенство по волейбол

Защитаващият титлата си отбор на Бразилия победи България с 3:0 (25:15, 25:21, 25:21) в първия мач от втората групова фаза на Световното първенство по волейбол, което се провежда в Полша.

България не успя да поднесе изненада и очаквано загуби от световните шампиони Бразилия с 3:0 гейма в мач от група F от световното първенство по волейбол.

Лъвовете започнаха доста плахо в срещата като загубиха първия гейм с 25:15. Първото техническо прекъсване дойде при 8:3 за Селесао, а бразилците в нито един момент не допуснаха българите дори да ги доближат по точки. Вторият гейм обаче беше определено по-добър за България. Отборите вървяха на практика равно в точките, а българите показаха доста по-голяма увреност.

Въпреки това, бразилците отново бяха по-класния тим и затвориха гейма с 25:21. Третият гейм категорично започна по-добре за България и първото техническо прекъсане дойде при 8:7 за „лъвовете“. След прекъсването момчетата на Пламен Константинов поведоха с 11:7, което доведе до таймаут от страна на Селесао. Второто техническо прекъсване дойде на 16:14 за България.

След това България по доста наивен начин позволи на Бразилия да поведе. Това даде своите резултати и в крайна сметка бразилците затвориха гейма и мача с 25:21. За група F се класираха отборите на Русия, Канада, България, Китай, Бразилия, Германия, Финландия и Куба или четирите най-добри отбори от група C и група B. По регламент отборите, които са играли мач помежду си не се срещат във втората фаза, а играят срещу тимовете от другата група. Битката е за първите три места, които дават право на участие във финалната фаза, която ще определи полуфиналистите.

След загубата от Бразилия, „Лъвовете“ ще се изправят срещу прекия си съперник за третото място Германия утре от 21:15 часа българско време. В другият двубой от групата Русия победи Финландия с 3:0 гейма. /БГНЕС

Коментарите са изключени за България загуби от Бразилия с 3:0 на световното първенство по волейбол