България с четвърта победа на Световното в Италия!

| от |

Женският национален отбор на България записа четвъртата си победа на Световното първенство в Италия, след като в мач от група F срази с 3:0 (25:22, 25:15, 25:13) Казахстан в Пала Панини в Модена. Успехът дойде по-лесно в сравнение с двубоя, който двата тима изиграха през август в полуфинал в трета група на Гран При в Самоков (3:1), съобщава bgvolleyball.com

Селекционерът Владимир Кузюткин заложи на Диана Ненова и Емилия Николова по диагонала, в центъра се завърна капитанката Страшимира Филипова, която действаше заедно с Цветелина Заркова. В посрещане действаха Елица Василева и Добриана Рабаджиева, а като либеро бе Мария Филипова.

Повече проблеми българските волейболистки имаха само в първия гейм, но след това инициативата бе изцяло в техните ръце и заслужено се поздравиха с три точки, които ще се окажат ценни в битката за по-предно класиране след края на Мондиала.

С 15 точки се отличи капитанката на България Страшимира Филипова (1 блокада, 2 аса), а 13 добави Доби Рабаджиева (1 блокада, 1 ас). Най-резултатна бе Татяна Мудритская от Казахстан с 16 точки (1 блокада).

Введнага след края на мача в Пала Панини селекционерът Владимир Кузюткин каза:

Отборът се справи отлично днес, момичетата изпълниха всички тактически указания, които им бях дал. Именно тази тактическа дисциплина беше ключът към победата. За съжаление, една от нашите най-добри състезателки – Добриана Рабаджиева, се контузи към края на мача, като проблемното място е рамото. Въпреки това, ще дадем максимума от себе си в днешния мач срещу Холандия“, сподели руският специалист.

Коментарите са изключени за България с четвърта победа на Световното в Италия!