Арсенал и Сити откриха уикенда с голово реми

| от |

Отборите на Арсенал и Манчестър Сити направиха равенство 2:2 в първи мач от четвъртия кръг на Висшата лига, игран на „Емиратс“ в Лондон.

Двубоят бе изключително атрактивен, като и двата тима имаха шансове да спечелят трите точки, но в крайна сметка си поделиха по една. Още в самото начало дебютиращият за Арсенал Дани Уелбек удари греда, след като технично прехвърли Джо Харт. Домакините контролираха ситуацията, но при една контраатака в 28-та минута Серхио Агуеро изведе „гражданите“ напред след добра асистенция на Хесус Навас.

След почивката възпитаниците на Мануел Пелегрини държаха повече топката, но в 64-та минута грешка в средата на терена позволи на Арън Рамзи да изведе Джак Уилшър срещу Харт и английският национал не сбърка. 10 минути играчите на Арсенал направиха пълен обрат след страхотен изстрел на Алексис Санчес от воле. Те обаче задържаха преднината си само 9 минути, след като Мартин Демикелис оформи крайното 2:2 с глава след центриране от корнер.

След това равенство Манчестър Сити се изкачи до третото място със 7 точки, докато Арсенал е на 7-ма позиция с 6 точки. /БГНЕС