10 причини да обичаме Златан

| от |

Ибрахимович е един от най-спорните, но също така и най-интересните футболисти днес. По повод 33 годишния рожден ден на Ибра канала Copa 90 направи видео с 10 причини, поради които обичаме играча на ПСЖ. Видеото показва голяма част от неговите запомнящи се моменти.

zlatan

Бащата на Ибрахимович е босненски мюсюлманин, роден в Биелина, а майка му е хърватска католичка, родена в Задар, но се срещат в Швеция. Ибрахимович израства в Русенгорд, квартал на Малмьо, известен със своите имигрантски общности. Започва да играе футбол на 8-годишна възраст за местния детски клуб Малмьо Анадолу Б.И. На 10 години той преминава в редиците на кръвния враг – ФБК Балкан, чийто участници се състояли от босненски и сомалийски имигранти от Русенгорд, с 2 години по-големи от Златан. И точно тогава неговата звезда започва да блести. В мач между отборите на Балкан и Велинг резултатът на полувремето е 0:4, но след почивката Златан влиза в игра и отбелязва цели осем гола, за да донесе победата на своя отбор с крайния резултат от 8:5. Впоследствие успешно завършва 9-ти прогимназиален клас и, въпреки че е трябвало да продължи учението си в Боргарсколан в Малмьо, той прекъсва образование си, за да се съсредоточи изцяло върху футболната си кариера.