Загуби за Арсенал и Челси, Байерн и Лева пак мачкат

| от chronicle.bg |

Арсенал и Челси продължиха английския позор в Шампионската лига. След като през миналия кръг точно тимът на Жозе Моуриньо взе единствената английска победа в най-престижния европейски клубен турнир, сега Челси загуби с 1:2 в гостуването си на Порто.

Моуриньо не успя да вземе дори точка при визитата на отбора, откъдето започна неговата приказка. Андре Андре и Майкон отбелязаха головете за „драконите”, а между тях за Челси се разписа Вилиан.

В самия край на мача, гостите имаха основателни претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле, но и тримата съдии (главен, страничен и този зад вратата) не успяха да видят добре ситуацията.

Челси можеше да изравни буквално с последния удар в срещата, но топката профуча покрай вратата на Икер Касияс.

След победата си над Макаби (Тел Авив), Динамо (Киев) излезе начело в група G с четири точки – колкото има и Порто. Челси е трети с три, а Макаби има нула.

Арсенал допусна изключително изненадващо поражение с 2:3 от Олимпиакос у дома.

Гръцкият тим поведе в 33-ата минута чрез Падро, но две по-късно Уолкот изравни. Пет преди почивката обаче Оспина си отбеляза изключително куриозен автогол, след като не успя да улови след един корнер и тя тупна зад голлинията му.

Алексис Санчес направи 2:2 в 65-ата, но в ответната атака Финбогасон осигури победата за Олимпиакос.

„Артилеристите” са на дъното в група F с нула точки, а предстоят два сблъсъка с лидера Байерн (Мюнхен). Олимпиакос и Динамо (Загреб) имат по три точки.

Баварците безпроблемно стигнаха до нов успех в групата. Байерн победи Динамо с 5:0 у дома, а Роберт Левандовски наниза нов хеттрик. Така, полският нападател закръгли попаденията си на 10 в рамките на една седмица – след петте срещу Волфсбург миналия вторник и двата срещу Майнц през уикенда.

Дъглас Коща и Марио Гьотце отбелязаха останалите попадения за баварците, които продължават да мачкат на всички фронтове. Освен че е лидер в групата си, Байерн има и голова разлика 8:0.