Владо Илиев с 16-то бегово време в спринта. Краси Анев на 31-а позиция.

Българските момчета регистрираха отлично начало на втори кръг от Световната купа, който се провежда в Хохфилцен (Австрия). По-рано през деня, Краси Анев и Владо Илиев показаха добра стрелба и отлично бягане, като финишираха на 17-а и 19-а позиция в крайното класиране, съобщава biathlonbg.in. Но какво показва статистиката.

Владо Илиев показа, че може да се бори с най-бързите бегачи в биатлона и отново записа много добро бягане. Представителят ни от Троян е с 16-то бегово време, само на 28 секунди от най-бързи. Краси Анев също показа резонна скорост и се нареди на 31-о място с 50 секунди пасив. Младият Антон Синапов е на 2.23 минути по-бавен от първия и 93-а позиция.

Най-бърз се оказа победителя в спринта Йохане Тингнес Бьо. Малко след него, само на две секунди е хърватинът със словенски паспорт Яков Фак, а трети се нарежда Ондрей Моравец от Чехия.

Водачът в генералното класиране Емил Хегле Свендсен е с 4-то бегово време, а руснакът Антон Шипулин затваря петицата. В топ 10 на най-бързите бегачи през днешния ден са Симон Шемп, Анди Бирнбахер, Тим Бурк, Доминик Ландертингер и Ерик Лесер

Французинът Мартен Фуркад е с 25 секунди изоставане и заема 14-о място, две позиции пред Владимир Илиев.

Днес са щафетите при мъжете и жените. От 12:00ч. – 4×6 км щафета (жени), а от 15:30ч. са 4×7.5 км щафета (мъже).

Коментарите са изключени за Владо Илиев с 16-то бегово време в спринта. Краси Анев на 31-а позиция.