Ван Перси наказа Челси в самия край

| от |

Отборите на Манчестър Юнайтед и Челси направиха равенство 1:1 в дербито от 9-ия кръг на Висшата лига, играно на „Олд Трафорд“.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо бяха на път за пореден път да демонстрират прочутата си ефективност, но бяха попарени от гол на Робин вас Перси в 93-та минута на двубоя. Легендата на „сините“ Дидие Дрогба откри резултата в 53-та минута след центриране от корнер и изстрел с глава.

По всичко изглеждаше, че лондончани ще стигнат до успеха и ще поведат с 6 точки на върха на класирането, но в 93-та минута капитанът на домакините Ван Перси донесе точката за „червените дяволи“. Ди Мария центрира от свободен удар, най-добрият играч в червена фланелка Маруан Фелайни отправи изстрел с глава, който бе отразен от Тибо Куртоа, но при добавката холандският нападател бе безпощаден и оформи крайното 1:1.

След това равенство Челси вече има 23 точки и води с 4 пред втория Саутхемптън, докато Манчестър Юнайтед остава на осма позиция с 12 точки. /БГНЕС