ЦСКА победи Левски с 3:0

ЦСКА излезе победител за шести пореден път във Вечно дерби, след като победи Левски с 3:0 в мач от 13-и кръг на А група, предаде БГНЕС.

Двубоят, който до последната минута не се знаеше дали ще се играе днес, заради лошите метеорологични условия, започна доста нервно с жълти картони и агресия от страна на трибуните. Един от най-драматичните моменти беше, когато публиката на Левски уцели наставникът на „Армейците“ Стойчо Младенов със снежна топка. Независимо нервният старт на 137-то дерби, страстите се поуспокоиха и в 22-та минута Тони Силва откри резултата в полза на „червените“.

В края на полувремето Серджио Буш пък удвои за тима на Стойчо Младенов. Втората част Левски натиснаха, но не успяха да стигнат до гол. За сметка на това обаче Борис Галчев добави и третото попадение за ЦСКА в 83-та минута, с което оформи класически резултат 3:0. В края на мача агресията от привържениците на Левски се покачи, след като запалянковци нахлуха на пистата, което принуди намеса на полицията. След успеха си „армейците“ бетонираха преднината си на върха в А група на 31