Тотнъм взе дербито на Северен Лондон след рецитал на Хари Кейн

Тотнъм победи Арсенал с 2:1 в голямото дерби на Северен Лондон, играно на стадион „Уайт Харт Лейн“.

„Шпорите“ заслужено стигнаха до успеха, а в герой се превърна голмайсторът им Хари Кейн, който отбеляза и двете попадения във вратата на Давид Оспина. С победата Тотнъм влезе в Топ 4 преди изиграването на останалите мачове от 24-ия кръг на Висшата лига с 43 точки. „Топчиите“ пък се смъкнаха на 6-та позиция с 42 т.

Арсенал поведе в 11-ата минута. Тогава Дани Уелбек проби отдясно и центрира по земя в наказателното поле, където Оливие Жиру продължи към Месут Йозил. Германският национал с безпощаден удар не остави шансове на Уго Лорис – 1:0 за гостите. След гола Тотнъм буквално натика Арсенал в половината му, като в големи периоди от мача възпитаниците на Арсен Венгер трудно излизаха от наказателното си поле. Добрите намеси на Оспина обаче запазиха преднината на „артилеристите“ до края на полувремето.

През втората част натискът на Тотнъм продължи и късметът им се усмихна в 56-ата минута. Муса Дембеле засече с глава центриране от корнер, Оспина изби топката, но тя попадна право в Кейн, който беше на далечната греда и отблизо не сбърка за 1:1. 4 минути преди последния съдийски сигнал 21-годишният нападател донесе победата на домакините. Той засече отлично топката с глава в горния ляв ъгъл на вратата, правейки пълен обрат за крайното 2:1 за Тотнъм. / News7

Коментарите са изключени за Тотнъм взе дербито на Северен Лондон след рецитал на Хари Кейн