Тежка загуба за „Марек Юнион Ивкони“ в Шампионската лига

„Марек Юнион Ивкони“ загуби с 0:3 (21:25, 23:25, 23:25) при домакинството си от испанския КАИ „Теруел“ в четвъртата си среща от груповата фаза на Шампионската лига по волейбол за мъже, предаде БНР. Поражението остави дупничани на четвъртото място в група „Б“ с актив от едва 2 точки. Шансовете на отбора да заеме третата позиция, даваща право на участие в турнира за купата на CEV, остават минимални.

Първата част премина при поделено преимущество, а водачеството се смени на няколко пъти. Българският шампион поведе с 16:14 при втората техническа пауза, но след това допусна испанците да спечелят частта. КАИ натрупа аванс от 24:20 след четири поредни точки и затвори гейма с 25:21. Втората част също беше равностойна, но в края й „Марек“ отново допусна обрат до 23:25, след като водеше с 22:18. Третият гейм отново се разви точка за точка, но по-големият опит помогна на испанците да спечелят с 3:0 след 86 минути игра в „Арена Самоков“.

Георги Елчинов завърши с 13 точки за българския отбор, докато испанецът Хун Баркала реализира 17 точки за КАИ. След това поражение „Марек Юнион Ивкони“ остана на последното четвърто място в класирането с актив от едва 2 точки.

Мач от група „Б“ на Шампионската лига по волейбол:
„Марек Юнион Ивкони“ – КАИ „Теруел“ (Испания) 0:3 (21:25, 23:25, 23:25);
състави:
„Марек“: Гьорги Гьоргиев, Георги Елчинов, Станислав Величков, Ангел Велков, Павел Душков, Борислав Апостолов, Мартин Божилов-либеро;
КАИ: Виктор Висиана, Хуан Баркала, Даниел Галич, Франсиско Руис, Марк Алтайо, Хесус Чорио, Оскар Родригес-либеро;
зала „Арена Самоков“.

Коментарите са изключени за Тежка загуба за „Марек Юнион Ивкони“ в Шампионската лига